REISINÕU

Nõuandeid reisile minnes

Enne reisile minekut tuleks ennast olenevalt sihtkohast lasta vaktsineerida reisipiirkonnas levivate nakkushaiguste vastu. Vaktsineerimine peaks leida aset umbes 1-2 kuud ennem reisi, et olla kindel vaktsiini toime saavutamises. Meie keskuses saad ennast registreerida pereõe vastuvõtule reisinõustamisele.

Ravimite kaasavõtmine reisile

Kui Eestisse saabuv või Eestist lahkuv reisija peab kasutama ravimeid, võib ta ilma Ravimiameti loata võtta kaasa 5 erinevat nimetust ravimeid ja ühte ravimit kuni 5 pakendit. Nende 5 erineva nimetuse alla kuuluvad nii retsepti- kui käsimüügiravimi.

Jaemüügipakendite suurused, millest suuremate pakendite korral on luba alati vajalik, on:

  • tahketel ravimvormidel (tabletid, kapslid) kuni 100 ühikut
  • pulbritel lahuse valmistamiseks 500 g,
  • homöopaatilistel graanulitel 50 g,
  • infusioonilahustel ja suukaudsetel lahustel 500 ml,
  • süstitavatel ravimvormidel 10 ampulli või viaali,
  • välispidistel ravimitel 200 ml või 200 g, droogidel 100 g.

Kui kaasavõetavate ravimite hulgas on narkootilisi (näiteks tugevaid valuvaigisteid) või psühhotroopseid ravimeid (näiteks rahusteid), kehtivad teised tingimused.
Schengeni riikidesse (Belgia, Prantsusmaa, Saksamaa, Luksemburg, Holland, Itaalia, Portugal, Hispaania, Kreeka, Austria, Šveits, Island, Norra, Rootsi, Taani ja Soome; Eesti, Läti, Leedu, Tšehhi, Ungari, Malta, Poola, Slovakkia ja Sloveenia) reisides peab iga psühhotroopse ja narkootilise ravimiga alati kaasas olema Ravimameti poolt väljastatud tunnistus. Schengeni tunnistuse saamiseks tuleb pöörduda arsti poole, kes koos retsepti väljakirjutamisega täidab ka vormikohase taotluse »

Nõuetekohase taotluse saabumisel väljastab Ravimiamet tunnistuse 5 tööpäeva jooksul, tunnistus kehtib 30 päeva. Kui reisitakse teistesse riikidesse võib ilma Ravimiameti loata narkootilisi või psühhotroopseid ravimeid kaasa võtta 1 jaemüügipakendi suurusega kuni 20 ühikut (tabletti, kapslit) ning ravimitega peab kaasas olema arsti teatis ravimite vajaduse kohta või retsepti koopia.

Kui kaasavõetavate ravimite erinevate nimetuste arv on suurem kui 5, ühe ja sama ravimi pakendeid on rohkem kui 5, jaemüügipakendite suurus on ületatud või teistesse riikidesse kaasavõetavate narkootiliste ja psühhotroopsete ravimite kogus on suurem – tuleb taotleda Ravimiametilt luba.